23 Mayıs 2014 Cuma

Yangın Söndürme Sistemleri ve Kullanım Alanları

Yangın Sistemlerinin Kullanım Alanları ve Özellikleri


              Yangın sistemleri işletmenin can damarlarından biridir. Olaya ilk müdahale de çok etkin görevi olan yangın söndürme sistemleri sizleri milyonlarca zarardan ve ölümle sonuçlanacak kazalardan koruyabilir. Peki yaz sezonun 'da gelmesiyle yangın söndürme sistemleri açısından nelere dikkat edilme neler incelenmelidir. Şimdi sizlere bu durumları anlatan bir makale ile başlıyoruz.

              Yangın sistemleri kullanım alanına göre farklılık gösterir ve sınıflandırılır. Elektronik Panolar ,  Davlumbaz Söndürme sistemleri , Kuru Kimyevi Tozlu söndürme cihazları , Yangın Tüpleri , Araç Tipi Yangın söndürme tüpleri ve Yangın Jelleri olarak bir çok sınıfa ayrılabilir.

Elektronik Panolara Uygulana Yangın Söndürme Sistemleri

             Türkiye'de sayılı firmanın ürettiği ve aslında kullanılması zorunlu olması gereken bir yangın söndürme sistemi. Elektrik Panolarına direk bağlanan ve etrafında dönen özel borular sayesinde olası bir durumda maximum 10 saniye içerisinde bulunan özel  kimyasal ile kısa sürede çıkan yangını söndürebilme yeteneğine sahip. Aynı zamanda bu sistemler yangını algıladığı anda dış hattan gelen ana akımıda keserek oluşabilecek tehlikeyi en aza indiriyor. Şu anda büyük işletmelerde kullanınan bu sistemler , aslında her apartmanda ve dairede uygulansa hiçte fena olmaz. Zira eline kontrol kalemi alanın elektrikçi olduğu ülkemizde bu tip hatalar olmaması allahın bize bir lutfu.


Elektrik Panosu Söndürme Sistemi